Kamerový systém odhalil trojnohého páchateľa

Mestská polícia Čadca pomocou kamerového záznamu odhalila dňa 20.9.2023 o 22:24 hod., že páchateľom vyvrátených smetných nádob priamo v centre nášho mesta je trojnohá líška, ktorá si pravdepodobne potravu inak zabezpečiť nemôže. O situácií sme informovali aj  poľovnícku komoru a prednostu lesného a pozemkového úradu v Čadci.

Vyzývame preto občanov k opatrnosti a v prípade, že spozorujete divé zviera v blízkosti svojich obydlí, môžete kontaktovať mestskú políciu. Nemali by ste sa  však pokúšať chytať ich, lebo napríklad líšky môžu byť nositeľmi chorôb.

Taktiež vyzývame občanov k zodpovednosti, aby nehádzali zvyšky jedál do smetných košov. Aj líška sa rýchlo naučí na ľahšiu a jednoduchšiu cestu k potrave, než ju zháňať. Načo by to robila, keď má v odpadkových košov doslova prestretý stôl.