• Mestskí policajti sú väčšinou v prvej línií s osobami, ktoré potreb...

Mestskí policajti sú väčšinou v prvej línií s osobami, ktoré potrebujú prvú pomoc

Práca mestských policajtov ani zďaleka nie je iba vyberanie pokút za nesprávne parkovanie, ako to vníma časť verejnosti. Naopak, paleta ich činností je široká a neraz sa stáva, že musia pomáhať ľuďom so zdravotnými problémami či dokonca zachraňovať životy.

Dňa 03.12.2022 hliadka Mestskej polície Čadca dostala oznam, že v úzkej uličke pri stanici lezí neznámy muž. Hliadka okamžite po prijatí oznamu vyrazila na miesto, kde sa nachádzal 59.ročný pán z Podzávozu, ktorý bol silno podchladený so slabou komunikáciou. Hliadka okamžite privola rýchlu zdravotnú pomoc.

Len deň predtým 02.12.2022 hliadky Mestskej polície Čadca  poskytovali prvú pomoc dvom zrazeným dievčatám osobným automobilom na Ul.Slovenských dobrovoľníkov.Dievčatá boli vo veľkom šoku, ale pri vedomí. Obe sa sťažovali na bolesti nôh. Dievčatám bola poskytnutá základné protišokové opatrenia a okamžite bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá obe dievčatá odviezla do nemocnice.