• Bol prichytený vodič autobusu, ktorý nafúkal 2,81 promile alkoholu ...

Bol prichytený vodič autobusu, ktorý nafúkal 2,81 promile alkoholu v dychu

Mestská polícia v Čadci zastavila vo štvrtok 12. mája večer autobus značky IVECO BUS, ktorý viedol 51-ročný muž z Čadce. Autobus bol v tom čase našťastie bez pasažierov. Vodič totiž pri dychovej skúške na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu nafúkal až 2,81 promile (1,35 mg/l).

Vodičovi autobusu bol na mieste odobratý vodičský preukaz a obmedzená osobná sloboda. Teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Polícia opätovne vyzýva všetkých vodičov, aby si za volant nesadali po požití alkoholu ani inej omamnej látky. Svojou nezodpovednosťou môžu ohroziť životy a zdravie všetkých účastníkov cestnej premávky. Netreba zabúdať ani na to, že dopravné nehody majú často tragické následky.

Policajné hliadky každodenne zastavujú nezodpovedných vodičov osobných automobilov, ktorí sa rozhodli šoférovať pod vplyvom alkoholu. Tentokrát však seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky ohrozil vodič z povolania.

Vodičovi hrozí okrem straty zamestnania zákaz šoférovania min. na dva roky a uloženie trestu za spáchanie trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykových látok.