• Mestskí policajti poskytovali prvú pomoc na ulici pozitívnemu občan...

Mestskí policajti poskytovali prvú pomoc na ulici pozitívnemu občanovi

Dňa 10.marca 2021 pred budovou Mestskej polície Čadca odpadol na chodník neznámy muž, ktorý javil známky epileptického záchvatu a dusil sa. Hliadka okamžite poskytla mužovi prvú pomoc, uvoľnila mu zapadnutý jazyk a dala neznámeneho muža do stabilizovanej polohy. Bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Muž asi po 10 minútach začal reagovať na okolie, pričom bol veľmi agresívny, fyzicky napádal hliadku mestskej polície aj záchranárov. Neznámy muž bol za asistencie polície prevezený na nemocnice. Počas prevozu ošetrujúci lekár vykonal neznámemu mužovi Ag test na Covid 19 s pozitívnym výsledkom. Muž sa v nemocnici za stálej asistencie polície následne ukľudnil. Podľa zistenej totožnosti išlo o 56 ročného Petra M.z Čadce.