Agresivita v uliciach narastá - fyzické napadnutie príslušníkov

Dňa 18.9.2021 o 1:50 hod. na Palárikovej ulici došlo k fyzickému napadnutiu príslušníkov Mestskej polície Čadca, kde neznámy muž začal na hliadku Mestskej polície Čadca bezdôvodne vykrikovať, následne príslušníkov opľul a začal byť agresívny. Neznámy útočník nebol ochotný preukázať svoju totožnosť, preto bol hliadkou predvedený na útvar polície za účelom zistenia totožnosti, nakoľko bol podozrivý zo spáchania priestupku  za hrubé správanie v zmysle zákona  372/90 Zb. o priestupkoch. Počas predvádzania neznámej osoby bola hliadka Mestskej polície Čadca viackrát fyzicky napadnutá týmto páchateľom, preto boli osobe založené služobné putá a nakoľko už vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu  - útok na verejného činiteľa bola osoba predvedená na útvar Policajného zboru v Čadci. Zistením totožnosti  sa jednalo o 18. ročného  Jakuba T. z Beňadova. Dvaja príslušníci hliadky Mestskej polície Čadca utrpeli ľahšie zranenia tváre, rúk aj nôh a momentálne sú dočasne práceneschopný. Za uvedený skutok mu hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody až do päť rokov.