• Počas letných prázdnin sme deti oboznámili s prácou polície či zách...

Počas letných prázdnin sme deti oboznámili s prácou polície či záchranných zložiek

Vyšantiť sa a zároveň sa niečo nové a užitočné naučiť. V takomto duchu sa niesol aj druhý ročník Letného vzdelávacieho pobytu „Záchranárik“, ktorý je určený pre deti prvého stupňa základných škôl v pôsobnosti mesta Čadca. O tom, že pobyt, ktorý organizuje mesto Čadca prostredníctvom Mestskej polície v Čadci v spolupráci s občianskym združením Centra pre prevenciu mládeže.

Deti si vyskúšali rolu detektíva

Deti v priebehu piatich dní oboznámili s prácou dopravných či mestských policajtov, záchranárov, horských záchranárov či požiarnikov. „Deti sa naučili dôležité informácie o bezpečnom správaní sa na cestách. Naučili sa, ako správne telefonovať, ako sa zachovať v nebezpečných situáciách. Ďalej sa zahrali na policajného detektíva. Vysvetlili sme im, ako ubližovanie druhých bolí a povedali sme im aj o závislosti na sladkostiach a pod,“ hovorí náčelník Mestskej polície Čadca Linet. „Nesmierne ma teší záujem rodičov. Prínos vidím v tom, že sa snažíme deti oboznámiť s prácou polície či záchranných zložiek, aby sme voči nim vystupovali skôr ako partneri, priatelia,“ dodal.

Deti ukážky zaujali

Celý pobyt strávili deti v Oščadnici pod dohľadom šikovných vedúcich a animátoriek.

Primátor: Prácu týchto ľudí si treba vysoko ceniť

Na návštevu Záchranárika sa v utorok vybral aj čadčiansky primátor Milan Gura. Ten na margo Letného pobytu pod názvom Záchranárik: „Policajný zbor predviedol zaujímavé ukážky, najmä psovodi deti veľmi upútali. Som rád, že druhý ročník takéhoto pobytu môže ukázať našim čadčianskym deťom, že sa prázdniny dajú stráviť aktívnym odpočinkom, kde vidia záchranárov či policajné zložky. Každý, kto navštívil tento tábor, bol určite nadšený. Určite v tom budeme chcieť v spolupráci s Mestskou políciou a ostatnými záchrannými zložkami pokračovať aj naďalej.“

Primátor na záver dodal, že prácu všetkých policajtov, záchranárov či hasičov si treba vysoko ceniť. „Práca, alebo lepšie povedané poslanie všetkých týchto ľudí je veľmi ťažká. Ľudia by mali mať k týmto ľuďom obrovský rešpekt, nakoľko vykonávajú svoju prácu zodpovedne, niekedy aj na úkor svojho zdravia vo veľmi nebezpečných situáciách.“