• Úvod

UPOZORNENIE - V našom meste neznámy muž prepadáva ženy

V sobotu dňa 16.12.2017 o 16.50 hod. sme prijali žiadosť o spoluprácu od štátnej polície  pri pátraní po podozrivom mužovi, ktorý napadol ženu na ulici  J. Kollára v Čadci.

Podľa popisu ide o približne  20 ročného muža tmavšej pleti, vysoký asi 170 cm, krátke čierne vlasy,  mal oblečené tmavé rifľové  nohavice, tmavú bundu a bledé tenisky.

Údajný útočník mal prepadnúť už niekoľko žien. Podľa doposiaľ zistených informácií útočil neznámy muž aj v blízkosti železničnej stanice v Čadci, na sídliskách Kýčerka a Žarec, ale aj pri Dome kultúry v Čadci. Ženy fyzicky napadol a utiekol.

Mestská polícia úzko spolupracuje aj s ďalšími ozbrojenými zložkami, posilnila hliadkovú činnosť najmä vo večerných hodinách. Taktiež žiadame aj širokú verejnosť o zvýšenú ostražitosť a spoluprácu pri odhalení tohto páchateľa.

Z tohto dôvodu vyzývame najmä ženy, aby vo večerných a nočných hodinách boli obozretné, vyhýbali sa odľahlejším a neosvetleným miestam. Doporučujeme ženám, aby si zabezpečili sebaobranný sprej / kaser do kabelky. Sebaobranný sprej alebo taktiež kaser je vhodný prostriedok na obranu v núdzových a kritických situáciách. Kaser je vytvorený hlavne pre ženy, seniorov, človeka, ktorý nemá sebaobranný výcvik a podobne. Dostrek je 1,5 - 2,5 metra, sprej má široký rozptyl. Dokáže vyvolať okamžitý účinok takže útočníka to môže zdržať na niekoľko minút. Výhodou kasera je jeho účinnosť, rozptyl a agresivita. Okamžitý účinok zaručí, že útočník nemá šancu najbližších 5 minút akéhokoľvek zásahu. Kaser spôsobí slzavenie očí, podráždenie slizníc, dočasné oslepnutie (do 5 minút), štipľavú bolesť okolo úst. Preto sa kasery považujú za najlepšiu sebaobranu.

V prípade zaregistrovania osoby podľa popisu, alebo akejkoľvek podozrivej osoby okamžite kontaktujte políciu.