• Úvod

Mestská polícia Čadca zachraňovala v kolóne áut ľudský život

Dňa 30.6.2017 krátko pre 13. hodinou  tel. požiadala o pomoc p. Monika S., že je v kolóne pri OMW na Podzávoze a vo vozidle jej už druhý krát skolabovala matka jej manžela. Vodička matku viezla už od obce Čierne, nakoľko sa matka veľmi zle cítila. Najskôr volala  na Rýchlej zdravotnú pomoc, ale tam ju informovali, že momentálne nemajú voľnú sanitku, tak sa oznamovateľka rozhodla, že matku do nemocnice zavezie sama. Na trase však bola každodenná  dopravná zápcha a tak  sa nemohla dostať do nemocnice dostatočne rýchlo.

Vyslaná hliadka Mestskej polície Čadca  urýchlene s výstražnými majákmi doprovodila oznamovateľku do nemocnice a pomohla jej s vyložením matky  na nosidlá. Pacienta skolabovala tretí krát aj pri nakladaní na nosidlá. Podľa uvedenia ošetrujúceho lekára pacientka bola stabilizovaná.