Mestská polícia Čadca sa rozšírila o 5 nových príslušníkov

Do radov čadčianskej mestskej polície pribudlo  ďalších 5 nových príslušníkov, ktorí do rúk primátora Čadce Ing. Milana Guru  a za prítomnosti  náčelníka MsP mjr.Mgr. Františka Lineta dňa 8.4.2016  zložili slávnostný sľub. Ako uviedol náčelník MsP mjr.Mgr. František Linet , noví policajti Matej Ceniga, Ľuboš Kuric, Maroš Miškanin, Andrej Krenželák a Michal Baranec splnili všetky podmienky, oprávňujúce ich nosiť rovnošatu príslušníka polície.

Primátor Ing. Milan Gura zdôraznil  prínos náboru nových mestských policajtov pre mesto v súvislosti so zlepšením bezpečnostnej situácie v meste a zaželal novým policajtom  veľa úspechov, nakoľko, služba v radoch polície je mimoriadne náročná. K ich úlohám patrí napríklad nepretržitá ochrana v meste a jeho blízkeho okolia, obsluhovanie kamerového systému, prijímanie podnetov od občanov, zabezpečovanie chodu stanice alebo policajti pôsobia v mobilných hliadkach. "Chceme, aby mestskí policajti boli bližšie k ľuďom. Sme tu pre Čadčanov a návštevníkov mesta. Veríme, že viac policajtov v čadčianskych uliciach prinesie viac poriadku, bezpečnosti a spokojnosti občanov,povedal primátor mesta Ing. Milan Gura.