Kamerový systém opäť pomohol odhaliť páchateľa

Dňa 22.03.2015 v čase o 01:30 hod. bola hliadkou Mestskej polície  Čadca zistená poškodená vitrína v prevádzke Sklo Dekor na pešej zóne. Objasňovaním za pomoci kamerového systému bolo zistené, že uvedeného skutku sa dopustil  22. ročný Jaroslav H. z obce Raková. Menovaný sa k skutku doznal, uhradil spôsobenú škodu a bola mu udelená bloková pokuta za úmyselne spôsobenú škodu na cudzom majetku.

K poškodeniu majetku mesta dochádza veľmi často, najmä na pešej zóne. Ide v prevažnej miere o poškodzovanie prvkov drobnej architektúry, smetných nádob, verejnej zelene a pod. Jeho rozšírenie koncom roku 2013 má pretrvávajúci pozitívny vplyv na odhaľovanie kriminálnych činov vandalizmu. Aj v tomto roku 2015 vyvíjame snahu o opätovne získania mimorozpočtových zdrojov na rozšírenie a skvalitnenie kamerového systému pre ešte významnejšiu elimináciu kriminálnych činov vandalizmu na monitorovaných priestranstvách.