Deň detí aj s Mestskou políciou Čadca

Mestská polícia Čadca pripravila pre deti v tomto týždni veľa zaujímavých preventívnych aktivít. Začali sme v pondelok pred Domom kultúry na deň detí,  kde si deti mohli precvičiť teoretické znalosti z cestnej premávky ako i praktické zručnosti súťažnou jazdou na bicykli. Nechýbala súťaž v maľovaní na betón o najkrajší bicykel ako i tvorivé dielne zamerané na základy bezpečného správania detí v cestnej premávke. Za úspešné absolvovanie týchto aktivít deti dostali sladké odmeny, reflexné prvky a preukaz cyklistu. Okrem toho boli deťom k dispozícii autá mestskej polície, kde sa naučili ovládať vysielačku, spustiť maják atď...

Počas celého mesiaca navštevujeme  materské školy, kde si deti môžu vyskúšať jazdu na bicykloch a kolobežkách, oboznámiť sa základami bezpečnosti chodca a cyklistu. Taktiež naplno využívame dopravné ihrisko na sídlisku Žarec, kde prebiehajú praktické výcviky pre žiakov 1-4.ročníkov naších škôl.