Týždeň bezpečnosti

Mesto Čadca prostredníctvom svojho poriadkového útvaru Mestskej polície Čadca  realizujeme celotýždňovú akciu zameranú na zvýšenie bezpečnosti obyvateľov a návštevníkom Mesta Čadca.  Jednou s častí týchto aktivít je problematika riešenia statickej dopravy na území Mesta Čadca. Pri zistení priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky , ktoré vyplývajú  z dopravného značenia (napr. zákaz státia a pod.) hliadka mestskej polície neudeľuje sankciu,  ale vodiči takýchto priestupkov dostávajú upozornenie za čelné sklo motorového vozidla, prípadne pri priamom kontakte s policajtom odídu s odporučením  ako takejto situácií predchádzať v budúcnosti. Ďalej sme sa vo zvýšenej miere zamerali na poškodzovanie verejnej zelene nevhodným parkovaním motorových vozidiel na území mesta Čadca.

mjr.Mgr.František Linet

Náčelník Mestskej polície Čadca