POZOR na falošné zbierky

Touto cestou upozorňujeme všetkých občanov nášho mesta, aby boli obozretní a neprispievali na takého zbierky. Najskôr vám dajú podpísať hárok, potom čakajú peniaze. Tvária sa, že sú hluchonemí.

Hliadka Mestskej polície Čadca dňa  24.9.2014 o 10,55 hod. opäť na kamerovom zázname zaregistrovala neohlásenú verejnú zbierku, ktorú realizovali občania Rumunskej republiky. Pod hlavičkou  rôznych organizácií a združení pýtali peniaze na výstavbu zariadenia pre hluchonemých. Všetci po dlhom výsluchu akoby zázrakom aj počuli a aj vedeli rozprávať. Boli im  uložené blokové pokuty pre podvodné konanie.

Rumunov, ktorí sa tvárili, že zbierajú peniaze pre hluchonemých, zadržali v minulosti už  aj v Nitre, či v Prievidzi. Rumuni aj vtedy používali už na prvý pohľad amatérsky vyrobený „hlavičkový“ papier s logom UNICEF-u, Červeného kríža a Svetovej zdravotníckej organizácie.